Jézus sétál az erdőben és meglát egy öregembert aki sír.
- Mért sírsz öregember?
- Elveszítettem a fiamat...
- És hogy nézett ki?
- Hát szögek voltak a kezében meg a lábában.
- Édesapám!!!
- PINOKKIÓ!!!
Az egérke rohan az erdőben. Megállítja a farkas: - Hova rohansz ennyire egérke?
- Jönnek a kommunisták, és megölnek minden lila elefántot!
- És akkor Te miért menekülsz?
- Tudod farkas, tévedtek azok már sokkal nagyobbat is!