A tanító néni kérdezi az iskolában: - Na gyerekek, ki tud mesélni valami csintalanságot? Móricka szogosan jelentkezik: - Nekem éjszaka lett egy kistestvérem. - Gratulálok Móricka, de hol itt a csintalanság? - Én szúrtam ki a papa óvszerét.
A mérkőzés után az edző így szól a csatárhoz: - Öregem, téged csak két dolog akadályoz abban, hogy jó futballista legyél! - Micsoda? - A két lábad.