- Nézd már te asszony! - mondja a székely a feleségének - Nézz ki az ablakon, egy ló van az udvarunkon!
- Az nem is ló, hanem tehén te! - mondja a felesége
- Nem a tükörben te, én az ablakot mondtam!...
Idősödő székely házaspár szomorúan konstatálja, hogy a nemi életük kezd ellaposodni. Az asszony egy nap látja az újságban, hogy a városban Káma-szútra tanfolyam indul. Pironkodva elmegy az órákra, pár előadás után oda áll az ura elé, hogy megmutatja mit tanult.
- No, kend tolja le a nadrágját.
A székely letolja.
- No, most vegye elő a...
Előveszi.
Asszony letérdel elé.
- No, most akkor basszon szájba.
Székely lendít, telibe pofán csapja az asszonyt, az elterül a földön. Öreg vakarja a fejét:
- Oszt mié kellett ezért letolni a gatyát?