Székelyek ülnek a tömött csíki vonaton. Felszáll egy ember, benyit egy tömött kabinba és megszólal: - Jó napot atyafiak! - Jó napot! - hangzik a válasz - Hely van? - Van. - Oszt hun? - Hát rajta ülünk.
Két rendőr beszélget: - Tudtad, hogy idén péntekre esik a szilveszter? Mire a másik: - Remélem nem tizenharmadika...