Székely ember sapka nélkül áll a nagy hidegben az utcán. Arra jön a komája:
- Hallja, kend, mit áll itt hajadonfővel ebben a hidegben?
- A házban ráncba szedtem az asszonyt, de most kéne egy bátor ember, aki ki merné hozni a sapkámat.
Kérdés:
– Igaz-e, hogy Magyarország népe klasszikus társadalomban él?
A riportalany válasza:
– A legteljesebb mértékben! A politikusoknak klassz, a népnek kuss!