Mórickát fizika órán kérdezi a tanár: - Móricka mondj egy példát a hő tágulásra. ?????? Egyszer csak azt mondja: - Hát a tél meg a nyár! - Ezt nem értem mondja a tanár, magyarázd el. - Hát télen sokkal rövidebbek a nappalok mint nyáron!
Két rendőr beszélget: - Tudtad, hogy idén péntekre esik a szilveszter? Mire a másik: - Remélem nem tizenharmadika...