Két őrült a diliházban pókerezik. Az egyik megszólal - Sakk! - Te hülye! A dominóban mióta van szabadrúgás?
Az egérke rohan az erdőben. Megállítja a farkas: - Hova rohansz ennyire egérke? - Jönnek a kommunisták, és megölnek minden lila elefántot! - És akkor Te miért menekülsz? - Tudod farkas, tévedtek azok már sokkal nagyobbat is!