Két kanász beszélget a gazdaságról: - Mit csinálna kend, ha király lenne? - Hogy mit? Lóhátról őrizném a disznókat.
Két rendőr beszélget: - Tudtad, hogy idén péntekre esik a szilveszter? Mire a másik: - Remélem nem tizenharmadika...