- Mondd Lajos, hogy van az, hogy te minden Szilveszterkor imádkozol, és engem soha nem foglalsz bele?
- Dehogy nem! Mindig könyörgök az Úrhoz, hogy: "szabadíts meg a gonosztól".
A csiga vérző fejjel ül az ambulancián. Az orvos kérdezi:
- Hát magával meg mi történt?
- Rohantam haza, mint állat, és hirtelen kinőtt előttem egy gomba!