Egy "vezető politikus" bemegy a templomba és imádkozik Istenhez:
- Uram, nagy a baj...
- Mongyad fiam hallgatlak.
- Üres az államkassza mit csináljak, rengeteg pénz hiányzik belőle...
- TEDD VISSZA!...fiam.
Székely és a fia elmennek fát vágni, a gyerek azonban megunja apja folytonos okoskodását és kötekedését és belevágja a fejszét az apja hátába. Az öreg összeesik, vergődik, majd megkérdezi a fiát:
- Fiam, ez direkt vót, vagy csak úgy viccből?
- Ez nagyon is direkt volt, édesapám - mondja a gyerek.
- Akkor jóvan, mert viccnek eléggé durva lett volna.